O nás

Jsme parta přátel. Baví nás měnit svět a dělat správné věci. To, co nás spojuje, je záměr obnovit v Jirnech tradiční kulturní místo pro setkávání vesnice.

Zcela jistě víme, že to dokážeme. Nezištně nám pomáhá řada lidí, architekt, statik, stavař. Už toho v obci v kulturní oblasti máme dost za sebou. Naše úsilí je financováno z osobních darů, vkladů jednotlivých fyzických osob, sponzorů. Veškerou práci vykonáváme bezplatně a v rámci svého volného času.

Jsme nejenom spolek přátel, ale máme právní formu neziskovky. Samozřejmostí je tedy možnost odečítat Vaší pomoc a dary pro nás od Vašeho daňového základu. Můžeme Vám nabídnout propagaci na kulturních programech, které v obci zajišťujeme, nebo můžete být zvěčnění na pamětní desce v sále. Cokoliv, na čem se dohodneme.

U založení spolku byli a stále jsou...

Helena

Helenka má hned několik nej... Jednak je nejstarší členkou spolku, nejlepší kuchařkou ve spolku a také je pravdě podobně největší idealista na světě. Srší tolika nápady, že jí ostatní jen sotva stačí. Sama si v životě prošla svým a to jí také dává možnost se na život dívat s obrovským nadhledem a vidět neomezené možnosti. Povoláním je učitelka, nyní v důchodu...

Martin

Milovník psů a všeho kubánského. Poznáte ho podle doutníku. I když pracuje jako zkušený odhadce v bankovní korporaci, jak říká, snaží se kompenzovat kapitalismus tím, že dělá něco lidského. Vystudoval ekonomii, ale baví ho manuální práce a vymýšlet originální řešení. Pokud ho uvidíte bez brýlí a chcete jeho pozornost, raději mávejte...

Jana O.

"DžejOu" je usměvavá blondýnka, která se všemi rychle zúčtuje. Je totiž účetní v našem spolku. Vystudovala ekonomii, má na starosti management právní kanceláře a ráda peče a vaří. Zkuste si vyžádat její recept na vanilkové plněné rohlíčky. Pak budete chtít do našeho spolku "asi určitě" vstoupit i Vy.

Zuzana

Zuzka je numero uno. Zkrátka pěkné číslo. Můžete ji znát z mělnického folklorního souboru Jarošovci. Pěkně tančí a někdy zkouší i dirigovat. Alespoň nás ostatní ve spolku. Pracuje jako vedoucí obchodní kanceláře v přední české firmě, která se zabývá prodejem přírodního kamene. Kromě jiného je také specialistkou na kameňáky.

Michal

Míša je expert na vodu a krajinu. Stavař, jehož koníčkem je železnice a jeho cimrmanovským snem je dovést železnici až do Jiren. Rád fotí a většinou stojí i za propagací akcí našeho spolku. Spravuje naše stránky. Rád brzo vstává a vymýšlí, jak přidat každému dnu o hodinu více.

Libor

Libča je doktor. Pracuje na středisku jako kožař. Svůj čas však věnuje i lidem na okraji společnosti a proto ho jako doktora zná i lecjaké vězeňské kápo. Je přesvědčen, že události a nemoci v životě mají svůj smysl. Motivuje pacienty, aby tomu chtěli porozumět. Ve sdružení má při manuálních činnostech úzce vymezený prostor. To proto, abychom pro změnu nemuseli ošetřovat my jeho.

Pavel

Pavlíka si v Jirnech častou pletou s ruským popem. Má totiž hustý vous, pod kterým si stále něco mumlá. Pracuje v knihovně, ale finančně je to prý o ničem. Plynně hovoří rukama nohama. Rád pomáhá a je velmi šikovný, proto je všude tam, kde je potřeba. Rád kouří za bukem i před ním. Miluje Beskydy, Havířov a rád snídá chleba s uhlím.

Jana B.

"DžejBí" je plná ideálů. Inženýrka zahradnice. Ráda zpívá. Na své operní kariéře však teprve pracuje. Máme pro ní pochopení. V tuto chvíli ji plně vytěžuje lesní školka, kde se věnuje dětem.

Petr

Péťa je náš maskot. Jako člověk s Downovým syndromem vidí svět přesně tak, jaký by měl být. A nám pomáhá, abychom na to nezapomínali. Rád oslavuje, tancuje a nejvíc se těší na kolaudaci v Sále U Antošů.